ספרי קבלה

ספרי קבלהספר היצירה- הינו החיבור ששורשיו אינם ידועים, הפירוש שלו נכתב ע"י הוגים יהודיים רציונליסטים במאה התשיעית ומהמאה השתים עשרה הפירושים נעשו ע"י מיסטיים, מיתיים ומאגיים.  הספר עוסק בבריאתו ויסודותיו של העולם לכן יש כאלו שמייחסים אותו לאברהם אבינו ואחרים אף לאדם הראשון.

ספר הזוהר– הספר המיוחד והרשמי לתורת הקבלה. נחשב ליצירה המסתורית והמיוחדת ביותר שמעוררת תחושות של כבוד והערכה מכל ספר אחר שנכתבה מאז ומתמיד.  הספר מכיל את כל סודות הבריאה והחוכמה. ספר זה מרתק וממגנט שכל מי שקורא אותו רוצה לחזור לקרוא בו שוב ושוב. הספר העוסק בעולם הרוחני שלנו והקשר הפנימי בין הנשמות. מי שהציג והגיש את החכמה הוא הרשב"י (רבי שמעון בר יוחאי), ומי שהשיג אותה וכתב את ספר הזוהר היה הרבי אבא אשר יכל להסתיר את המשמעות הפנימית והאמיתית של הגילויים ששמע מפיו של הרשב"י שהיה מורו בין המילים של הספר. הספר כתוב בשפה הארמית העתיקה.

ספר הסולם "פירוש הסולם"– הספר שנכתב ע"י האשל"ג על מנת להקל על הקוראים של ספר הזוהר בהבנת הכתוב והנקרא כי הזוהר נכתב בשפה הארמית. והמטרה שלו לאפשר לאנשים ללא כל רקע בקבלה להבין את החוכמה ולודברי הזוהר הכתובים בארמית.

תלמוד עשר הספירות- הספר של הרב יהודה לייב אשלג (בעל הסולם), הסברת העניינים היסודיים בחכמת הקבלה ללומדים המתחילים.

ויהי אור – הספר מכיל קטעים מהספר של "הזוהר" שנבחרו בקפדנות ותשומת לב על מנת לגרום לקורא הקלה בעת קריאת הזוהר בנוסף שהוא מכיל פירוש "הסולם".

עץ החיים – החיבור היסודי של האר"י שכתב הרב ויטאל מפיו, עץ החיים הוא חוכמת הקבלה ולפי הספר היא מסמלת את תורת הנסתר. הספר מכיל הסברים וכיתובים המתארים את עץ החיים, פירושים קבליים לפסוקים שונים מהתנ"ך ועוד.

מבוא לחכמת הקבלה– הספר של הקורס שמלומד ונקרא "מבוא לחכמת הקבלה"- בו מוסברים הרבה מונחים ומושגים חשובים בקבלה אשר מה שמלומד בקורס עצמו נמצא בספר ומפורש בצורה מיוחדת שכל אחד יוכל להבין ולהתרשם מהנושא. הספר כולל נושאים חשובים בקבלה כמו חכמת הקבלה, עשר הספירות, שפת הקבלה, תפיסת המציאות, חופש הבחירה ועוד.

ספר הבהיר- נחשב לספר הראשון של תורת הקבלה. כולל מאתיים סעיפים קצרים שנכתבו בעברית ובארמית, הכוללים אוסף מדרשים בסגנון מדרשי חז"ל, שחלקם מיוחסים לתנאים ולאמוראים, בכל קטע נדרש פסוק מן המקרא, מוסבר ומואר על פי פסוקים אחרים. ספר זה נחשב לספר הראשון של תורת הקבלה.

וישנם ספרים אחרים כגון : חמדת ימים, ספרות ההיכלות והמרכבה, כתבי האר"י, ליקוטי מוהר"ן, נפש החיים, הורוסקופ יומי, ספר החזיונות, ספר המשיב, ספר הפליאה, הורוסקופ שבועי, ספר הקנה, פרדס רימונים, ראש מילין, ספר התניא ועוד…